Zdrowe serce

Najlepsze soki na zdrowe serce

Po dłuższej przerwie wracam do tego co lubię najbardziej, czyli opisywania diet oraz ćwiczeń fizycznych. Dzisiaj natomiast mam coś ciekawego – najlepsze koktajle.  Przedstawię 4 proste koktajle, dzięki,  którym będziecie zdrowsi i pełni energii oraz w niektórych przypadkach nawet zwalczycie  nie jednego kaca.

 

Na grypę

–  Koktajl Kubana

Jest to idealny koktajl na ostre bóle głowy oraz stawia opór grypie.

Dlaczego jest taki skuteczny: Tutaj głównie chodzi o tabasco i jalapenos w soku pomidorowym zawierają kapsaicynę – jej działanie?  Hamuje neuroprzekaźniki, które odpowiadają za bóle głowy. Natomiast chili pomaga usunąć wydzielinę z płuc i nosa.

 

Jak przygotować?

Połowę szklanki soku pomidorowego musimy zmiksować z połową ciemnego piwa. Dodajemy teraz niewielką ilość tabasco ( około 8 kropel) i na koniec dodajemy parę kropel soku z limonki.

 

Sami widzicie, że przygotowanie takiego koktajlu to nic trudnego, więc jedziemy dalej.

 

Sok pomidorowy na kaca

– Jest to tak zwany pogromca kaca, ponieważ zawiera wszystko to co potrzebne w organizmie po spożyciu alkoholu.

Dlaczego posiada takie skuteczne działanie: Jak wiadomo sok bogaty jest w wodę, która znacząco pomaga usunąć zbędne toksyny z organizmu i idealnie nawadnia. Natomiast sok z marchwi  oraz pomidory idealnie detoksykują organizm po spożyciu większej ilości alkoholu.

 

Przygotowanie?

Zero filozofii, musimy zmiksować 700 ml soku z marchwi z 2 litrami świeżego soku pomidorowego, dodajemy do tego przyprawy takie jak sól, pieprz no i dobrym wariantem będzie dodanie pietruszki.

 

 

Obniżenie ciśnienia

– Koktajl na ciśnienie

Mogę śmiało powiedzieć, że będzie to bezalkoholowa Mary. Bez zawartości alkoholu działa bardzo dobrze na ochronę naszych nerek i znacząco pomaga obniżyć ciśnienie.

Dlaczego akurat ten koktajl: Proste, cebula obniża poziom stresu, a likopen zawarty w pomidorach zmniejsza znacznie ciśnienie krwi.

 

Jak przygotować?

Miksujemy sok pomidorowy (0.5l ) , najlepiej z jedną łyżeczką startej cebuli, dodajemy do tego łyżeczkę cukru i soku korzennego. Gotowe.

 

 

Na serce

– Wzmacniacz serca

Tutaj konkretnie – sok pomidorowy jest idealnym sposobem na wzmocnienie serca, a występujący w piwie etanol, znacząco zmniejsza ryzyko powstania zawału serca.

Jak zrobić: Należy zmiksować sok pomidorowy ze szklanką 350ml piwa (lager) i wbić do tego surowe jajko, (surowe, dlatego, że zawiera więcej witaminy D i białka niż gotowane).

 

 

 

Świeże i gotowane soki to zdrowe serce :

– Takie soki jak marchwiowy, jagodowy i ananasowy, nie są dodawane do nich, żadne cukry ani nie tuninguje nikt ich chemią. Mają one natomiast bardzo duży wpływ na zdrowie, ponieważ sok marchwiowy jest idealny na przemianę materii, zawiera beta-karoten oraz witaminę C, natomiast Jagodowy, posiada dużo przeciwutleniaczy, zawiera substancję poprawiające wzrok a sok ze świeżych ananasów zawiera kwas foliowy enzym (bromelia), pomaga on w procesie gojenia się ran oraz walczy z tłuszczem na brzuchu.