Zarzut sztangi

Przy tym ćwiczeniu zbudujemy siłę całego ciała, i nie jest to wcale ściema, ponieważ jednym szybkim ruchem angażujecie do pracy praktycznie wszystkie grupy mięśniowe, budując w ten sposób nie tylko mięśnie ale również szybkość i równowagę. Tutaj każde powtórzenie uczy nas jak wykorzystywać przenoszenie siły z dołu do górnej części ciała, dzięki czemu poradzicie sobie z większymi ciężarami. Dodatkowym bonusem jest wzmocnienie mięśni korpusu oraz wyrzeźbienie brzucha.

 

Wasz plan:

Wykonujcie podane ćwiczenia jedno po drugim w 4 seriach. Dopiero jak skończycie wszystkie serie poprzedniego ćwiczenia możecie przejść na następne. Między seriami najlepiej będzie odpoczywać od 1 do 2 min.

 

Zarzut sztangi stojąc

Zróbcie przysiad i złapcie sztangę nachwytem najlepiej na szerokości barków. Następnie zacznijcie się prostować, prowadząc sztangę jak najbliżej ciała. Jak już znajdzie się na wysokości bioder, należy ją podrzucić i złapać na wysokości barków. Teraz opieramy sztangę na obojczykach, łokcie kierujemy przed siebie. I tak wygląda prawidłowe zarzucenie sztangi. Pamiętajcie aby cały czas utrzymywać prosty kręgosłup.

 

 

Zarzut sztangi do przysiadu

Wykonajcie taki sam ruch jak wcześniej, z tym, że jak już oprzemy sztangę na obojczykach, wypchnijcie biodra do tyłu i wykonajcie pełen przysiad. Zatrzymajcie na chwilę ruch i po chwili przyjmijcie pozycję startową, prostując nogi w kolanach wypychając jednocześnie biodra do przodu.

 

 

Zarzut sztangi w półwykroku

Musicie zrobić półwykrok jedną nogą, pochylcie się mocno do przodu ( tak jak skłon), złapcie sztangę nachwytem na szerokości barków. Teraz należy prowadzić sztangę jak najbliżej wysuniętej nogi. Gdy sztanga znajdzie się na wysokości bioder trzeba ją zarzucić na barki.