Trening komandosa

Chcecie zbudować ciało, dzięki któremu będziecie gotowi do walki? Pokażę, wam na to sposób.

Komandosi muszą być bardzo silni, wytrzymali, szybcy oraz zręczni. Zazwyczaj najlepsze predyspozycje do zostania komandosem mają wieloboiści, ponieważ są wszechstronni, a tutaj chodzi głównie o to , aby połączyć np.: dziesięcioboistę, rugbistę oraz zawodnika MMA w jedno. Ale nie martwcie się, wy też dacie radę a ja postaram się wam w tym pomóc.

 

– Strzelanie z lin

Stajemy z szeroko rozstawionymi nogami, biodra wypychamy do tyłu z lekko pochylonym tułowiem (kręgosłup prosty), i wykonujemy ruch ramionami w górę i w dół.

 

– Wymachy kettlebellem

Musimy złapać ciężarek dwiema rękami, pochylamy się w biodrach do przodu i wykonujemy zamach do tyłu, w taki sposób aby przedramiona dotykały wewnętrznej części ud. Pamiętajmy o zgiętych nogach w kolanach. Wypychając biodra do przodu robimy dynamiczny wymach rękami do przodu jednocześnie prostujemy nogi. Według mnie ćwiczenia z kettlebellem są jednymi z najlepszych.

 

– Rzuty piłką lekarską

Bierzemy 3-5 kg piłkę lekarską, zależy od predyspozycji ćwiczącego, stajemy w rozkroku , nogi szerzej niż ramiona i wznosimy piłkę nad głowę, następnie jak najmocniej rzucamy nią o ziemię i w momencie odbicia się jej , łapiemy jeszcze raz i wznosimy do góry żeby powtórzyć płynnie ćwiczenie. Pamiętajmy, żeby w trakcie ciskania piłką o ziemię zginać nogi w kolanach.

 

– Squat jump

Z pozycji wyprostowanej przechodzimy do przysiadu, nogi rozstawione na szerokości bioder, dłonie opieramy o ziemię przed stopami. Unosimy biodra lekko do góry i wypychamy dynamicznie nogi do tyłu, zatrzymujemy się w pozycji jak do klasycznej pompki, następnie wracamy i wykonujemy wyskok w górę.

 

– Przysiad z hantlami

Stoimy w pozycji wyprostowanej trzymając oba hantle w dłoniach, teraz wykonujemy przysiad wypychając biodra do tyłu a uda będą równoległe do podłoża. Zamiast hantli można skrzyżować ręce na klatce piersiowej.

 

– Wykroki z hantlami

Pozycja wyprostowana, następnie wykonujemy długi wykrok (obojętnie którą noga ponieważ ćwiczenie wykonujemy na zmianę)  i obniżamy się , aż udo znajdzie się w pozycji równoległej do ziemi. Musimy kontrolować, aby górna część ciała była cały czas wyprostowana.

 

– Przysiad z wyskokiem

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokości ramion, z rękami spuszczonymi po bokach. Teraz wykonujemy przysiad, z wyskokiem jak najwyżej potraficie.

 

– Pompki na taśmach

Trzeba ustawić taśmy TRX w taki sposób, żeby uchwyty były 30 cm nad ziemią. Następnie wkładając stopy w uchwyty przyjmujemy pozycję do pompki. Teraz jak już jesteśmy gotowi, uginamy ramiona obniżając klatkę piersiową, natomiast w trakcie prostowania ramion przyciągamy kolana do łokci. Prostujemy nogi wracając do pozycji wyjściowej.

 

 

 

Wydaję mi się , że te 8 ćwiczeń na początek wystarczy, żeby poprawić Waszą formę..