Sposób na kaca

Mam coś  ciekawego dla osób wstających rano po sobocie krzyczących na głos „nigdy więcej kaca!”.

Do dziś nie wymyślono żadnej magicznej pigułki, po której zażyciu obudzimy się następnego dnia po wypiciu alkoholu bez kaca. Jedynym 100% skutecznym sposobem na kaca po imprezie jest – abstynencja. Natomiast jest parę sposobów, które są w stanie chociaż o trochę zmniejszyć tę nielubianą przez wszystkich dolegliwość.  Obalę teraz parę mitów i na końcu podam sposoby walki z kacem .

 

 Po czystej nie ma kaca

 

Tutaj jest tylko mała część prawdy, ponieważ prawdą jest, że im ciemniejszy alkohol tym łatwiej o cięższego kaca następnego dnia. Ale pijąc wódkę tak czy siak szykuje się ciężki poranek. W sumie tak naprawdę to nie kolorowe dodatki tylko sam alkohol powoduje kaca, dlatego po wódce jak wypijecie jej za dużo, też będziecie cierpieli.

 

 Picie sok między drinkami

 

Jest to bardzo prosta i skuteczna metoda zmniejszenia objawów kaca. Po każdym wypitym drinku z alkoholem, powinniście wypić coś innego, ponieważ każdy alkohol, nie tylko piwo sprawia, że częściej oddajemy mocz przez co odwadniamy organizm, a to właśnie odwodnienie jest jedną z głównych przyczyn porannego kaca. Jak zastosujecie się do rady, to i wypijecie mniej alkoholu, bo zwyczajnie nie będziecie mieli gdzie go wlać, a przy okazji uzupełnicie wodę w organizmie.

 

 Najlepszym sposobem będzie klin

 

Tutaj nie będę ściemniał, chyba każdy na swoim przykładzie wie, że wypicie piwa z rana przynosi natychmiastowa ulgę, należy jednak pamiętać, że tym sposobem tylko odwlekamy jego nadejście. Jeżeli już tak bardzo chcecie zniwelować ból głowy, polecam wypicie krwawej mary (jedna), powinno zadziałać. Ale znowu podobna sytuacja, ponieważ poziom alkoholu we krwi po kilku godzinach zacznie spadać i znowu nadejdzie kac morderca. Dlatego wychodzi na to, że najlepiej po prostu jest go przeżyć.

 

 Nie pijcie na pusty żołądek

 

Na pusty żołądek alkohol lepiej się wchłania i szybciej się upijecie. Dlatego najlepszym sposobem jest zjedzenie czegoś tłustego przed imprezą. Wtedy alkohol wchłania się wolniej i nie upijecie się na samym starcie.

 

 Ostrożnie z paracetamolem

 

Na ogół jest to w miarę bezpieczny środek przeciwbólowy, ale stosowanie go wraz z alkoholem może przynieść niepożądane efekty. Jak Wasza wątroba walczy już z alkoholem, to po zażyciu paracetamolu nie ma już skąd brać dodatkowej energii. Wtedy nawet najbezpieczniejsza dawka może źle na nią zadziałać. Już lepiej zażyć ibuprofen, ponieważ jest bezpieczniejszy z połączeniem z alkoholem.

 

 Sposób na kaca:

 

Jak już wiecie, że wrócicie następnego dnia do domu po zakrapianej imprezie, możecie się wcześniej nico zabezpieczyć.

– przed imprezą zjedzcie kebaba ( tłuszcz znacznie spowolni przyswajanie alkoholu i nie upijecie się szybko)

– uzupełniajcie płyny ( pomiędzy drinkami, bądź czystą, pijcie dużą ilość soku)

– od razu po powrocie wypijcie szklankę wody z dwoma czubatymi łyżeczkami glukozy spożywczej.

– 15 min po powrocie ( wypijcie większa szklankę z rozpuszczonym w niej oksalitem)

– przed zaśnięciem ( zażyjcie aspirynę)

– po przebudzeniu powtórzcie 3 krok i tak po około 20 min zjedźcie jajecznicę.