Rodzaje herbat

Dbając o swoje zdrowie zwracacie uwagę na szczegóły? Jeżeli nie to po przeczytaniu wpisu będziecie bardziej świadomi tego jak możemy sobie pomóc. Mam dzisiaj dla was  6 rodzajów herbat, każdy będzie mógł dobrać coś dla siebie, ponieważ każda inaczej wpływa na nasz organizm.

 

Rodzaje herbat:

 

Wzmacniacz odporności

Jest to herbata miętowa Herbapol. Dlaczego akurat ona? Mięta posiada działanie antywirusowe oraz antybakteryjne, co w znacznym stopniu pomoże zwalczyć infekcję. Kolejną jej zaletą jest działanie schładzające, dlatego zalecam picie jej w upalne dni.

Kiedy pijemy? – Trzy razy dziennie po posiłku.

 

Zmniejszanie apetytu

Jak dla mnie godna polecenia jest  Herbapol pobudzenie. Skąd ten pomysł? Jest to produkt stworzony aby dodać wam energii jednocześnie zwalczając głód. Posiada również fajną zaletę, ponieważ znajdują się w niej kwiaty  hibiskusa, które zawierają chrom odpowiadający za kontrolowanie poziomu cukru we krwi oraz zmniejsza się ochota na słodkości.

Kiedy pijemy? – Najlepiej 3 szklanki między posiłkami, ale do godziny 16.

 

 Spalanie tłuszczu

Organiczna japońska zielona herbata sencha, została uznana za jedną z najlepszych herbat wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej, najlepiej wypić ją około 2 godzin po posiłku, wtedy potrafi nawet do jednej trzeciej zredukować ilość przyswojonego tłuszczu podczas posiłku. A to wszystko dzięki zawartych w niej polifenoli, które mają za zadanie przyspieszyć metabolizm i wspomagać trawienie tłuszczy.

Kiedy pijemy? –  3 filiżanki dziennie w ciągu 2 godzin po posiłku.

 

Wzrost energii

Tutaj jednogłośnie wygrywa herbata cytrynowo-imbirowa hampstead. Dlaczego? Kto miał kiedykolwiek do czynienia z imbirem ten wie, że jest to przyprawa, która rozgrzewa naczynia krwionośne i w dużym stopniu poprawia krążenie. Inną zaletą jest to, że tlen i składniki odżywcze, zostają lepiej rozprowadzone w organizmie przez co dysponujemy większą energią.

Kiedy pijemy? – Tutaj będzie trochę inaczej, jedna szklanka do śniadania, druga natomiast bezpośrednio po obiedzie.

 

 Na stres

Organiczny napar z rumianku oraz melisy z miodem manuka będzie idealnym sposobem na odstresowanie się. A to wszystko dzięki zawartym w nim rumianku, który posiada działanie relaksujące i łagodzi nasz układ nerwowy. Jest to dobry sposób na szybsze nocne zaśnięcie.

Kiedy pijemy? – Dobrze będzie wypić w ciągu dnia 3 filiżanki, pierwsza około godziny 12, druga około 15.30, natomiast trzecią wypijcie przed snem.

 

Domowe odtrucie

Jak myślicie co tu będzie najlepsze? Herbata pukka detox. Główne składniki takie jak koper włoski znacząco przyśpieszają proces trawienia. Dlatego organizm ma większa swobodę podczas oczyszczania się z toksyn. Detoks wpływa tutaj pozytywnie na regenerację organizmu po spożytym alkoholu. Reszta składników takich jak kardamon oraz lukrecja dodają smaku.

Kiedy pijemy? – 2 filiżanki , pora dowolna.