Na raka

Jak chronić się przed nowotworem ?

 

Pierwszym bardzo ciekawym sposobem jakim możemy zmniejszyć ryzyko powstania nowotworu okrężnicy jest dodawanie tabasco do codziennego posiłku. Tutaj głównie chodzi o zawartą w nim kapsaicynę, która odpowiada za hamowanie rozwoju komórek nowotworowych. Jednym z najprostszych sposobów jest właśnie dodanie tabasco do praktycznie każdego posiłku. Oczywiście ten ogień na języku możemy zastąpić innymi ostrymi rodzajami papryk. Wymienię teraz papryki od najmniej ostrej do najbardziej ostrej, ostrzegam one są naprawdę mega ostre:

– mulato

– poblano

– tabasco

– jalapeno

– serrano

– pieprz Cayenne

– habanero

– noga jolo kia

– czysta kapsaicyna

 

Teraz przyszła pora na przyprawy, które pomogą nam skutecznie zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka nawet aż o 70%:

– pieprz

– imbir

– liść laurowy

– cynamon

– goździki

– papryka

 

No dobra mamy podane składniki i co teraz? Musimy zmieszać je wszystkie, dodać oliwy z oliwek i marynujemy w tym mięso. Dlaczego tak dobrze nas one chronią?  W trakcie smażenia mięsa wydziela się dialdenhyd malonowy, który odpowiada za powstawanie oraz rozmnażanie się komórek rakowych,  dzięki naszej miksturce zostają one zneutralizowane.

 

Na koniec przygotowałem 4 produkty, tym razem nie będzie to nic ostrego tylko słodko-kwaśnego:

 

Jabłko

Akurat ten owoc posiada duże pokłady dobrych bakterii, które skutecznie chronią nas przed powstawaniem nowotworów.

Rabarbar

Mało tego, że posiada on mało kalorii to w dodatku zawiera bardzo dużą ilość błonnika, witaminy C oraz K. Najważniejsze są Różowe łodygi, które w znacznym stopniu zmniejszają ryzyko powstawania nowotworu. Dlatego zalecam picie kompotu z rabarbaru.

Agrest

Pewnie nawet się nie spodziewaliście ale agrest zawiera dużą dawkę wapnia, który wzmacnia kości oraz żelaza odpowiadającego za łatwiejszy transport tlenu do mięśni. Trzeba jeszcze dodać, że posiada dużo witaminy A i C.

Wanilia

Zawiera antyoksydanty, które zabezpieczają nasz organizm przed niechcianym intruzem jakim jest nowotwór.

 

I jeszcze jedno :

Orzeszki pistacjowe

Wystarczy jedna garść dziennie aby zapobiec powstawaniu raka płuc, ponieważ pistacje zawierają dużą dawkę witaminy E, która w znaczącym stopniu potrafi zmniejszyć stan zapalny tkanki płuc, który wspomaga powstawanie nowotworu.