Dieta na płaski brzuch

Ćwiczenia to w dzisiejszych czasach jeden z elementów sukcesu. Jeśli dołączysz do nich wprowadzisz do diety plan, który dla Ciebie przygotowałem, o wiele szybciej pozbędziesz się tłuszczu i podkreślisz sześciopak. Podstawa to więcej białka, mniej tłuszczów i węgli. Dieta na płaski brzuch nie należy jednak do najcięższych. Dużo osób sugeruje, że dieta makrobiotyczna pomoże w osiągnięciu płaskiego brzucha, i jest w tym trochę racji , bo każda dieta odchudzająca sprawia, że spalamy tkankę tłuszczową z brzucha.

Patrz, jak ustawić proporcje:

Zielone warzywa

– to strzał witamin z grupy B, które swój wkład mają w metabolizmie protein. Brak owych witamin może doprowadzić do rozpadu mięśni.

Białka

– jeżeli ograniczysz węglowodany, to organizm w pierwszej kolejności sięgnie po Twoje białko mięśniowe. Dlatego musisz dostarczać go więcej, najlepiej do 2g na  kilogram masy naszego ciała.

Tłuszcze

– Jak już masz w swojej diecie zawarte tłuszcze, to przynajmniej staraj sie stosować te zdrowe, w których skład wchodzą jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. One odpowiadają za szybsze spalenie tkanki tłuszczowej i pokazania swojego wyrzeźbionego brzucha.

Węglowodany

– w tej diecie głównie chodzi o to żeby ograniczyć węglowodany. Dieta na płaski brzuch i jej przedział to  150g.  Rozkładać trzeba je w mądry równomierny sposób w ciągu całego naszego dnia. Po 12-13 dniach powinniśmy sobie zrobić przerwę w ćwiczeniach i w tym czasie sięgnąć po węglowodany.

 

Przedstawię teraz jeden przykładowy dzień, który pomoże w budowaniu sześciopaka:

 

Rano

– 3 szparagi

– trzy ugotowane jaja na twardo

– jedną większą garść  świeżych orzechów nerkowca (bez soli)

– 1/2 szkalnki jagód

W południe

– 2 garści świeżego szpinaku

– 1,5 piersi z kurczaka

– 1 awokado

– 1 banan

 

Po południu

– 2 garści brokułów

– 1 stek wołowy

– jedna garść zielonej fasoli

– pół mozzarelli

– duża łyżka puree ze słodkich ziemniaków

– jedno jabłko

 

Przed snem

– 2 szklanki zielonego drinka ( zmiksuj 2 ulubione zielone warzywa)

– 1 proteinowy szejk

– 1 łyżka masła orzechowego