Dieta kapuściana

Zbliża się lato a Ty chcesz szybko schudnąć?.  Zupa z kapusty może być tym, czego potrzebujesz.

Mimo, że nie nadaje się do długotrwałej utraty wagi, zupa z kapusty zawiera niską zawartość tłuszczu,  natomiast bogata jest w błonnik, który pomoże Ci przyspieszyć oczekiwane rezultaty.

 

Plusy i minusy diety kapuścianej

Plusy: Schudniesz bardzo szybko, a przez tydzień, możesz jeść tyle ile dusza zapragnie oczywiście wszystko z żywności wymienionych w programie. Chociaż dieta stosowana  jest tylko przez siedem dni (i nie powinna być stosowana dłużej), to jest jedną ze skuteczniejszych.

 

Wady: Niektórzy ludzie uważają, że zupa jest mdła. Inni miewają uczucie oszołomienia, słabną i cierpią z powodu zmniejszonej koncentracji (choć słyszałem, że wiele osób uważa, że dieta jest warta wysiłku, ponieważ tracą dużo na wadze!).

 

Pięć kluczy do sukcesu:

  1. Wytrzymaj 7 dni !
  2. Pij co najmniej 5 szklanek wody dziennie (lub więcej!).
  3. Uzupełniaj dietę w witaminy.
  4. Jedz zupy – im więcej jesz, tym bardziej stracisz na wadze ! Nie staraj się głodzić bo prawdopodobnie będziesz oszukiwać (to co nie chcę).
  5. Dodaj różne przyprawy, aby ożywić zupę i urozmaicić i uczynić ją lepszą w smaku.

Zapamiętaj: Dieta powinna być stosowana przez 7 dni za każdym razem, z co najmniej 2 tygodniową przerwą.

 

A oto dieta:

Dzień pierwszy:

Owoce: Jedz wszystkie owoce jakie chcesz ( z wyjątkiem bananów ). Jedz tylko zupę i owoce w pierwszy dzień. Drinki-niesłodzone herbaty, sok żurawinowy i woda.

 

Dzień drugi:

Warzywa: jedz, dopóki nie są nadziewane, i oczywiście będzie wszystko świeże, surowe lub gotowane warzywa do wyboru. Staraj się jeść zielone warzywa liściaste, natomiast trzymaj się z dala od fasoli, grochu i kukurydzy. Jedz wszystkie warzywa, które chcesz razem z zupą. Na kolację, możesz zjeść dużego pieczonego ziemniaka z niewielką ilością masła. Staraj się nie jeść dzisiaj owoców.

 

Dzień trzeci:

Mieszany dzień 1 z dniem 2: Jedz wszystkie zupy, owoce i warzywa, które chcesz. Nie jedz ziemniaka na kolacje.

 

Dzień czwarty:

Banany i odtłuszczone mleko: zjedz aż osiem bananów i wypij tyle szklanek chudego mleka, ile dasz rady w tym dniu, oczywiście najważniejsze aby jeść zupę.Ten dzień ma zmniejszyć chęć na słodycze.

 

Dzień piąty:

Wołowina i pomidory: dziesięć do dwudziestu uncji wołowiny i do sześciu świeżych pomidorów. Pij w tym dniu około 7-9 szklanek wody, aby wypłukać kwas moczowy ze swojego organizmu. Musisz zjeść taką zupę chociaż jeden raz dziennie. Możesz zjeść pieczonego kurczaka zamiast wołowiny (ale bez skóry).

 

Dzień szósty:

Wołowina i warzywa: Jedz do syta wołowiny i warzyw przez cały dzień. Możesz mieć nawet 2 lub ​​3 steki, jeśli chcesz. Dzisiaj bez pieczonych ziemniaków. Zjedz zupę przynajmniej raz w dniu.

 

Dzień siódmy:

Brązowy ryż, niesłodzone soki owocowe i warzywa. Pamiętaj, aby zjeść zupę przynajmniej raz w tym dniu.