Dieta kapuściana

Pisząc ostatnio o diecie Dukana, przypomniały mi przygody mojej koleżanki z wielkim zapałem do zrzucenia kilogramów. Pierwszą dietą o której wówczas pomyślała była dieta kapuściana o której pokrótce chciałbym Wam dzisiaj opowiedzieć. Dieta kapuściana jak sama nazwa już podpowiada jest dietą opartą na… kapuście  🙂   Z której to kapusty robi się zupę. Bardzo dużo osób uważa, że jest ona dietą nie tyle co jedynie skuteczną ale również dietą zdrową, ponieważ zupa gotowana jest ze świeżych warzyw, które dostarczają naszemu organizmowi wielu witamin, jak wiadomo również kapusta jest warzywem, które pomaga wzmocnić odporność naszego organizmu.

Składniki potrzebne do ugotowania garnka zupy kapuścianej to : jedna główka białej lub włoskiej kapusty, sześć cebul, dwie papryki, około 5 średniej wielkości pomidorów, najlepiej świeżych jednak można je zastąpić również tymi z puszki, pęczek selera i do smaku pieprz, czosnek oraz chilli. Podaję tutaj moim zdaniem najlepszy przepis.

Dziewczyna tak się zaparła, że będzie wcinać ową zupę, że ugotowała sobie wielki garnek według znalezionego na pierwszej lepszej stronie internetowej przepisu. Gotowała, mając nadzieję, że będzie pyszna, jednak jej oczekiwania niestety się nie spełniły. Zupa wyszła dość jałowa. Jakaś taka nie bardzo doprawiona, kapusta dziwna w smaku ogólnie masakra! Być może przepis był nietrafiony, albo coś zostało pomylone? Starała się jak mogła, zupy z całego garnka zjadła jednak może 2 miseczki i niestety nie mogła przemóc się aby zajadać się nią dalej, tak też cały garnek zupy został wylany a zapał do zrzucania kilogramów przy pomocy diety kapuścianej opadł 😀