Dieta diamondów

Dieta Diamondów znana jest jako Fit for Life. Ten program żywieniowy został  specjalnie opracowany dla ludzi, którzy chcą prowadzić zdrowy tryb życia. Fit dla programu LIFE kładzie nacisk nie tylko na to, jakie żywności są spożywane, ale także na to, jak łączone są posiłki i o jakiej porze dnia są spożywane. Opracowana przez Harvey i Marilyn Diamond.

 

Korzyści:

Ogólnie Fit for Life nie ma na celu odchudzania tylko wewnętrzne oczyszczenie organizmu z toksyn. Choć utrata wagi i wzrost energii mają pozytywne wyniki to i tak bazowym celem jest oczyszczenie. Toksyny dostarczane z mniej zdrowymi produktami odkładają się w organach przez co organizm ma problem z ich usunięciem. Odpowiednie odżywianie zapewni nam zmniejszenie poziomu zatrucia krwi co będzie kluczem do zdrowej długowieczności. Dietetyczne wytyczne Fit są przeznaczone do jak najmniejszego wytwarzania toksycznych pozostałości żywnościowych w organizmie i mają umożliwić organizmowi stałe wydalanie toksycznych odpadów. Dodatkowym plusem jest to, że dietetyczne wytyczne zawierają dobre zdrowe i łatwe w przygotowaniu posiłki. Przy stosowaniu Diety Diamondów, pozytywne jest to, że można ją przerwać i ponownie rozpocząć w dowolnym momencie bez żadnych skutków ubocznych.

 

Fit for Life pomaga poprawić metabolizm poprzez spożywanie produktów bogatych w wodę, zwłaszcza owoców i warzyw, w dodatku do picia zaleca się dużo wody w ciągu dnia. Twórcy diety wyjaśniają, że ciało ma naturalne cykle w ciągu dnia, jeden wcześnie rano, jeden po południu, a drugi na noc. Tylko owoce i soki są zalecane do spożywania rano, po tym, można jeść warzywa i ograniczone produkty pełnoziarniste. Diamondowie ostrzegają przed łączenie białek z węglowodanami w każdym posiłku. Utrata masy ciała jest możliwa, ponieważ spożywane produkty spożywcze mają na ogół mało kalorii i, w przeciwieństwie do niektórych strukturyzowanych diet, można wybrać własne potrawy i nie trzeba kupować gotowych posiłków w paczkach.

 

Trzy główne zasady Diety:

Zasada żywności o wysokiej zawartości wody

Woda jest niezbędna do oczyszczania nagromadzonych odpadów w organizmie. Spożywanie owoców i warzyw jest niezbędne do osiągnięcia tego oczyszczenia, ponieważ zawierają bardzo duże ilości wody. W przeciwieństwie do wody pitnej, wody w owocach i warzywach zapewniają transport składników odżywczych występujących w tych produktach spożywczych. Następnie wypłukuje odpady niezależnie od organizmu.

Zasada prawidłowego łączenia żywności

Zgodnie z tą zasadą, produkty powinny być spożywane w kombinacji najbardziej kompatybilnych. W przeciwnym razie, jedzenie pozostaje w żołądku dłużej niż jest to potrzebne, powodując problemy trawienne. Białka i skrobie nie powinny być spożywane razem, ponieważ żołądek nie potrafi strawić ich jednocześnie. Dla optymalnego trawienia białka powinny być połączone z warzywami i skrobie tak samo łączone powinny być z warzywami..

Zasada prawidłowego spożycia owoców

Owoce powinny być świeże i dojrzałe. Należy jeść je na pusty żołądek dlatego, że owoce nie wymagają trawienia w żołądku przez co powinny szybko pomóc organizmowi w detoksykacji. Najlepiej spożywać owoce rano, ponieważ potrzebują one mało energii na ich strawienie przez co organizm ma więcej siły na oczyszczanie i nie musi tracić dodatkowej energii na trawienie. Według Diamonda najbardziej korzystna pora na spożywanie owoców i świeżych soków to od przebudzenia do południa.