Dieta cytrynowa

Ostatnio było ogólnie o diecie oczyszczającej a zagłębiając się bardziej w temat, znalazłem coś co może Was zainteresować. Mianowicie chodzi o dietę cytrynową, która bywa nazywana również cytrynową kuracją oczyszczającą. Pozwala ona po prostu naturalnie pozbyć się z organizmu niechcianych toksyn. Diety oczyszczające, a wśród nich dieta cytrynowa, są doskonałe dla osób, które w ciągu tygodnia nie odżywiają się najlepiej –  mam tutaj na myśli zjadanie produktów śmieciowych, czyli tych, które za bardzo nie dostarczają nam żadnych odżywczych wartości lub po prostu dla tych, którzy odżywiają się dobrze, ale chcą poprawić jeszcze stan swojego organizmu  😉 Toksyny bowiem dostawać się mogą do naszego organizmu nie tylko poprzez pokarm, ale również z powietrzem jakie wdychamy, w którym coraz częściej znajdują się negatywnie na nas działające składniki chemiczne.

Generalnie dieta cytrynowa polega na wypijaniu zrobionego z wody, soku z cytryny oraz imbiru lub pieprzu Cayenne oraz naturalnego syropu palmowo – klonowego napoju, wówczas, gdy poczujemy głód. Dieta taka powinna trwać 7 dni i prócz napoju z cytryny nie można zjadać ani wypijać nic innego, wówczas najszybciej zobaczymy efekty, oczywiście będą one największe. Jednak w Internecie można spotkać bardzo wiele modyfikacji owej kuracji oczyszczającej. Godna uwagi, moim zdaniem jest wersja w której sok z cytryny, nie rozcieńczany wodą wypija się przed posiłkami – które oczywiście decydując się na oczyszczanie organizmu, powinny uwzględniać podstawowe zasady prawidłowego żywienia ( można uznać za nie podstawowe zasady odchudzania, o których ostatnio pisałem). Najlepiej oczywiście aby każdy z Was, decydując się na tą dietę, odnalazł modyfikację, którą zdoła przejść. Nie każdy wytrzyma tydzień czasu na samym soku z cytryny, to oczywiste. Powinienem zwrócić uwagę również na utratę kilogramów w trakcie tej kuracji – nie u każdego ona następuję.

Na jednym forum, czytając opinie użytkowników, którzy są po diecie cytrynowej zauważyć można, że efekty oczywiście zależą od rodzaju hmm… ‘wersji’ diety cytrynowej oraz od predyspozycji organizmu każdego z nas. U niektórych zauważalna jest utrata 2-3 kilogramów w ciągu tygodnia, u innych z kolei brak jest jakiejkolwiek zauważalnej różnicy w wadze, a widoczna jest poprawa stanu skóry, włosów i koncentracji. Zwiększenie energii oraz większy spokój ducha, a wszystko dlatego, że organizm pozbył się toksyn.

Na zakończenie warto również dodać, że jeżeli zdecydujecie się na kurację tygodniową, która polega jedynie na spożywaniu wyżej wymienionego napoju, możecie spodziewać się silnych napadów głodu, a po zakończeniu tego rodzaju diety, nie powinno się wracać do poprzedniego sposobu żywienia, ponieważ spodziewać się można efektu jo – jo !