Ćwiczenia na mięśnie pośladków

Chyba każda dziewczyna chce mieć jędrne twarde pośladki. Mimo tego, że pupa nie ma łatwego zadania i siedzimy na niej przez większość dnia, to i tak istnieją ćwiczenia na mięśnie pośladków szybki, które zostały stworzone, żeby podnieść nasze krągłości do góry. Podany niżej trening wykonujcie 2-3 razy w tygodniu a już po miesiącu zobaczycie pierwsze zadowalające efekty. Odpoczywajcie mniej więcej 1-2 dni między treningami, wykonujcie ćwiczenia zawsze do końca bez odpuszczania żadnej serii, oraz odpoczywajcie od 30 do 60 s między seriami.

 

Wyskoki z przysiadu
Stańcie w lekkim rozkroku, chwyćcie parę lżejszych hantli w obie ręce ( trzymajcie je po bokach wzdłuż ciała). Wypchnijcie teraz biodra do tyłu i wykonajcie przysiad, do momentu aż Wasze uda będą znajdowały się równolegle do ziemi. Zatrzymajcie ruch na 1-2 s po czym wyskoczcie jak najwyżej potraficie, oczywiście z rękoma wzdłuż tułowia. Spadając lądujcie na lekko ugiętych nogach , wracając od razu do przysiadu.

 

Martwy ciąg na jednej nodze
Chwytacie hantle w obie ręce, stajecie w wyprostowanej pozycji, następnie odrywacie lewą nogę od podłoża i pochylacie się do przodu, do momentu aż góra część ciała znajdzie się równolegle z podłożem, oczywiście wykonujemy w trakcie pochylania się wymach nogą do tyłu. Wykonujemy takich 20 powtórzeń po czym zmieniamy nogę.

 

Wykroki boczne
Stańcie prosto, parę lekkich hantli trzymajcie po bokach. Zróbcie teraz wykrok w prawo, do momentu, aż udo prawej nogi będzie ułożone równolegle do podłoża. Lewą nogę wyprostujcie w kolanie, rozciągając w ten sposób mięśnie ud i łydek. Wróćcie teraz do pozycji startowej, po czym zróbcie wykrok w drugą stronę. Zróbcie takich 20 powtórzeń.

 

Unoszenie bioder

Musicie położyć się na plecach na macie. Ręce trzymajcie luźno wzdłuż tułowia, nogi ugnijcie w kolanach i biodrach. Teraz należy unieść biodra najwyżej jak potraficie, napinając jednocześnie mięśnie pośladków. Zatrzymujemy ruch na 1-2 s i wracamy do pozycji startowej. Wykonujcie 20 powtórzeń.

 

Wszystkie ćwiczenia wykonujemy po 20 powtórzeń po 3 serie. I to wszytsko.