Aplikacje zdrowotne na smartfony

W tych czasach, ludzie opierają się coraz częściej na opiniach  zamieszczanych w Internecie, dlatego przedstawię Wam aplikacje zdrowotne na smartfona, dzięki czemu zawsze będziecie mogli wyjąć telefon z kieszeni i zasięgnąć porady elektronicznego lekarza.

 

Pierwsza pomoc

Jeśli jesteście ratownikami medycznymi możecie śmiało pominąć tę aplikację, natomiast jeżeli nie macie zielonego pojęcia o pierwszej pomocy, ściągnijcie ją sobie a gwarantuję, że w większości wypadków będzie niezastąpiona. Znajdują się tam podpowiedzi, krok po kroku jak należy się zachować i co musimy zrobić, aby pomóc danej osobie. Ważnym elementem tej aplikacji jest metronom podpowiadający rytm masażu serca przy resuscytacji. I chyba najważniejsze – aplikacja jest darmowa.

 

Doktor medi

Jest to idealna aplikacja do przeprowadzania rozmów na zasadzie wstępnego wywiadu, zapoznaniu z sytuacją, przy czym wyjaśni co możecie zrobić aby sobie pomóc oraz jeśli sprawa okaże się poważna doradzi do jakiego lekarza należy się udać.

 

ICE, nagły wypadek

O tak, tutaj mamy do czynienia z aplikacją mogącą uratować nie jednej osobie życie podczas wypadku np.: samochodowego. Jednym przyciskiem możecie powiadomić zakodowane wcześniej osoby, o tym, że potrzebujecie pomocy. Następnie na ekranie, ( nawet jeżeli telefon będzie wyłączony i będzie potrzebny pin) będzie wyświetlony komunikat z czerwonym krzyżem, gdzie będą znajdowały się informacje o tym czy jesteście alergikami itd.

 

Moje dziecko

Bardzo przydatna aplikacja dla rodziców, ogólnie mówiąc jest to przewodnik jak i zarazem informator. Doradza, jak zbić gorączkę, co zrobić jeżeli dziecko dostanie kolkę itd. Znajduje się tu również dzienniczek , w którym możecie na bieżąco zapisywać rozwój swojego dziecka i sprawdzać, czy Wasza pociecha nie odbiega od normy.

 

DBEES

Idealna aplikacja dla osób chorych na cukrzycę, ponieważ walka z cukrzycą polega głównie na tym, żeby utrzymywać poziom cukru na określonym poziomie. DBEES umożliwia zapisywanie wyników pomiarów i dawek leków, przypomina o zastrzykach oraz pomaga przygotować odpowiednie posiłki. Jeżeli znajdziecie się na wizycie u lekarza, będziecie mogli bez problemu podać mu precyzyjne dane.