Aplikacje treningowe na smartfony

Jak sami wiecie, największym wrogiem każdego treningu jest spadająca motywacja.Przedstawię Wam kilka doskonałych uzupełnień Waszych programów treningowych.

 

Endomondo

Dla wszystkich sportowców, którzy pokonują dalekie odległości. Endomondo śledzi Wasze trasy oraz mierzy prędkość a następnie zapisuje dane i tworzy tabele i wykresy. Krótko mówiąc, jest to doskonała aplikacja dla biegaczy, rowerzystów oraz zwykłych turystów. Ciekawe jest również to, że możecie wziąć udział w rywalizacji. Endomondo posiada już sporą liczbę użytkowników, którzy się wzajemnie motywują, wymieniają się swoimi wynikami i porównują kto osiągał lepsze czasy na danym odcinku.

 

Aerobiczna szóstka wadera

Śmiało mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobry trener w telefonie. Włączacie aplikację, wybieracie odpowiednio dzień a program już sam prowadzi Was przez cały trening, pokazując na ekranie wszystko to co macie wykonywać, a jakim tempie i czasie. Ciekawe jest również to, jeżeli zrobicie sobie przerwę, program sam automatycznie wskaże Wam do jakiego punktu należy się cofnąć, aby osiągnąć zamierzony efekt, czyli krótko mówiąc 6-pak.

 

Daily yoga

Jeżeli zbudowaliście już silne twarde mięśnie i nabraliście szybkości, najwyższy czas zająć się poprawą elastyczności. Idealnym sposobem na rozciąganie mięśni są ćwiczenia jogi. Dlatego, ściągamy aplikację Daily yoga, w której znajdziecie zestawy pozycji, z dokładnymi ilustracjami, ćwiczenia na poprawę oddychania, oraz rozpisane programy na dłuższy czas. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że joga pozwala zapanować nad stresem oraz bardzo dobrze poprawia elastyczność mięśni oraz stawów.

 

Licznik kalorii

Jest to rozbudowana aplikacja, która pozwoli Wam dokładnie obliczyć bilans kaloryczny. Wystarczy, że wpiszecie co zjedliście danego dnia, i jaki wysiłek fizyczny i dowiecie się czy Wasz bilans energetyczny jest na plusie, czy na minusie. Dla ułatwienia sprawy, aplikacja sama podpowiada jakie ćwiczenia należy wykonać alby spalić dana liczbę kalorii.